Menu

Okiem sędziego

Głos przedstawiciela III władzy, sędziego praktyka z kilkunastoletnim doświadczeniem

Sędziemu tak nie wypada...

judge2017

Media donoszą, że część sędziów próbowała wycofać swoje podpisy popierające innych sędziów do KRS. Miało to być już po znalezieniu się zgłoszeń z podpisami w kancelarii sejmu. Z jednej strony, można powiedzieć. że to dobrze, że choć późno ale jednak sędziowie popierający mocno przeciętnych kandydatów ubiegających się o wybór do KRS na podstawie sprzecznej z Konstytucja ustawy, zreflektowali się że uczestniczą w czymś bardzo niewłaściwym. Z drugiej jednak strony, popierając kandydatów w takiej właśnie procedurze służącej tylko i wyłącznie politycznej kontroli nad nominacjami sędziowskimi, sędziowie ci wystawili sobie złe świadectwo. Wstyd popierać kogokolwiek do KRS wybieranej na podstawie takiej właśnie ustawy. 

Chciałbym wierzyć, że była to szczera (choć późna cokolwiek) refleksja, a nie zwyczajna obawa przed krytyką środowiska. 

I ciekawe czy poznamy nazwiska tych sędziów popierających...

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • Gość: [jaaga] *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

  Wypada politykowi... Jest targowisko.. złe emocje... i... żenada.
  I twierdzenie, że 2+2<>4... bo właściwy organ nie napisał, że 2+2=4
  Trzymam kciuki Panie sędzio! milczenie nie zawsze jest złotem

 • judge2017

  Dziękuję za wsparcie i pozdrawiam :)

 • Gość: [sasanka] *.adsl.inetia.pl

  To zachowanie ujawnia właśnie jak bardzo sędziowie są "odporni" na wszelkie wpływy i naciski. Widocznie podpisali poparcie pod wpływem, albo wycofali pod wpływem. Niewykluczone jest nawet, że i jedno i drugie oświadczenie było złożone pod wpływem :-).

 • judge2017

  Poparcie dla kandydata, to mimo wszystko nie to samo co orzekanie na sali rozpraw. Jeśli ktoś zrozumiał swój błąd popierając kandydatów w niekonstytucyjnych wyborach, to dobrze, nawet jak późno.

 • Gość: [MaK] *.consumer-pool.prcdn.net

  @sasanka
  Sądzę, że to jest trafne podsumowanie!

  @judge2017
  Niby nie to samo, ale jednak nie sposób zupełnie oddzielić tych zachowań... No, chyba że po założeniu togi i przekroczeniu progu sali sądowej u danego sędziego następuje zmiana osobowości. :)

 • judge2017

  Większość z nas popełnia różne błędy w życiu i złe wybory. Co innego źle wybrać niejako we własnym imieniu, co innego pomylić się przy rozstrzyganiu sprawy. Ale w sądach pracują ludzie i na całym świecie zdarza się, że trzeba błędne wyroki korygować w wyższej instancji

 • Gość: [sasanka] *.adsl.inetia.pl

  Jak donoszą media, chodzi o pięciu sędziów, którzy w tym samum dniu wycofali swoje poparcie dla tej samej kandydatury. I było to w tym samym dniu, w którym poparcia tego udzielili. Czy naprawdę mamy uwierzyć, że takie zachowanie każdego z tych sędziów było niezależne od siebie wzajemnie lub od wpływów innych osób? Taki przypadek? Nie sądzę!

  Moim zdaniem osoby te w ogóle nie nadają się na sędziów, bo nie dają gwarancji niezawisłości.

  prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1101248,sedzia-nawacki-wyboista-droga-do-krs.html

 • judge2017

  Niezawisłość, to samodzielne, wolne od wpływów rozstrzyganie na sali spraw. A poza pracą sędziowie jak wszyscy podlegają wpływom innychccf. Nie chcę wchodzić w motywację tych osób. Dla mnie, każdy głos mniej oddany w złej sprawie na chybionych kandydatów jest powodem do satysfakcji.

© Okiem sędziego
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci