Menu

Okiem sędziego

Głos przedstawiciela III władzy, sędziego praktyka z kilkunastoletnim doświadczeniem

Właściciel masarni w związku wegan

judge2017

Dobra wiadomość jest taka, że zjazd krajowy delegatów Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia znaczną większością głosów nie uwzględnił odwołania pana podsekretarza Łukasza Piebiaka od decyzji oddziału warszawskiego i tym samym ostatecznie usunął go ze stowarzyszenia. 

Upór pana podsekretarza by trwać za wszelką cenę w Iustitii był niczym trwanie właściciela masarni (zarabiającego na wędlinach) w związku wegan, którzy jak wiadomo nie są amatorami jedzenia tego co od zwierząt pochodzi. 

Ale żarty na bok. Chodziło przecież o coś znacznie poważniejszego. Władza polityczna nad sądami, realizowanie arbitralnej polityki personalnej, mianowanie ludzi bez doświadczenia, autorytetu i kompetencji to za mało, trzeba jeszcze mieć kontrolę nad nastrojami sędziów. Żeby ich sprzeciw wobec tego co robi ministerstwo nie był zbyt stanowczy, żeby rozbić solidarność środowiska. 

Myślę (ale przyznaję, że kto inny wpadł na taki pomysł), że oto na naszych oczach powstaje nowe stowarzyszenie o nazwie krs. Stowarzyszenie sędziów, którzy z zasady zgadzają się zawsze z tym co robi minister i są przeciwni niezależności sądów. 

Łatwo nie będzie, ale jest mi lżej, bo istotna część środowiska zdała egzamin. 

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
 • Gość: [MaK] *.ff.avast.com

  @judge2017

  Tytuł posta petarda! :) Ruch chyba też w dobrą stronę. Macie Państwo odwagę usuwać czarne owce ze swoich szeregów i to nie pierwszy przypadek w ciągu ostatnich dni. Brawo!

 • judge2017

  Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam:)

 • Gość: [Michał] *.ipv4.supernova.orange.pl

  Zabawne jest to, że obecnie sędziowie członkowie Iustiti mają szansę zgarnąć 8 na 15 miejsc co będzie rekordem dla stowarzyszenia XD

 • judge2017

  Ale rzecz nie w tym żeby byli to koniecznie członkowie Iustitii, tylko żeby byli to dobrzy sędziowie z autorytetem i dorobkiem. I przede wszystkim niezależni. A nie protegowani ministra. Niestety w stowarzyszeniu jest pewna grupa (bynajmniej nie przeważająca liczebnie, ale widoczna) sędziów zwolenników ministra, a raczej jego wpływego podsekretarza stanu. Szkoda, że im nie przeszkadza to co minister i jego pomocnik robią w sądach

 • Gość: [Wojciech Lutnik] *.dynamic.chello.pl

  Witam Panie Sędzio. Bardzo dziękuję za ten blog, za wszystkie Pańskie wpisy. Szacun Panie Sędzio...

 • judge2017

  @Wojciech Lutnik
  Dziękuję za miłe słowa.

© Okiem sędziego
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci