Menu

Okiem sędziego

Głos przedstawiciela III władzy, sędziego praktyka z kilkunastoletnim doświadczeniem

O karaniu prokuratorów

judge2017

Generalnie jako społeczeństwo lubimy karać innych. Kary winny być oczywiście surowe i bezwzględnie wymierzane, no chyba że akurat chodzi o brata, ojca czy matkę. Takie jest generalnie dominujące nastawienie. 

Przyłączę się zatem do tego chóru i powiem, że trzeba karać prokuratorów. Wobec tych prokuratorów (tak jak i  wobec sędziów i wszelkich innych funkcjonariuszy publicznych), którzy:

 - łamią Konstytucję i gwałcą prawa i wolności obywatelskie 

- nadużywają swojej władzy, krzywdząc obywateli 

- wysługują się politykom i sprzeniewierzają się staniu na straży prawa

należy wszcząć postępowanie dyscyplinarne, zagwarantować pełne prawo do obrony i postawić przed niezależnym i niezawisłym sądem. 

Ale jak piszę te słowa to na myśl przychodzą mi zupełnie inne osoby i sytuacje niż Prokuratorowi Krajowemu Panu Święczkowskiemu, skądinąd słynącemu z legendarnej wręcz własnej apolityczności (datującej się już od wspólnego studiowania z obecnym ministrem sprawiedliwości)

https://fakty.lca.pl/legnica,news,72718,_wi_czkowski_chce_dyscyplinarki_dla_legnickiego_prokuratora.html

Prokurator broniący publicznie i otwarcie niezależności sądów jest bowiem co najmniej tak groźny i niebezpieczny, jak lekarz opowiadający się za obowiązkowymi szczepieniami dzieci czy wręcz jak naukowiec głoszący, że energetyka oparta na węglu niekoniecznie sprzyja sprzyja zahamowaniu ocieplenia klimatu.  

Kto wie czy nie gorsi w oczach Pana Prokuratora Krajowego (podobnie jak i Rzecznika Schaba w sądownictwie) nie są ci swawolni prokuratorzy, którzy w obecności młodzieży używają tego okropnego słowa na "K"...

Tak czy owak jest kogo i za co ścigać i karać. 

Na wszelki wypadek (bo przecież nawet grono ludzi zwalczających w XVI wieku heliocentryczną teorię Kopernika malało stopniowo acz systematycznie, więc nie należy tracić nadziei na zmianę poglądów) w razie stwierdzenia oczywistej bezzasadności w ściganiu niezależnie myślących, odważnych i przywiązanych do najważniejszych wartości prokuratorów udzielę Panu Prokuratorowi Święczkowskiemu kilku podpowiedzi. Proszę zainteresować się zatem tymi prokuratorami, którzy:

- uważają, że bicie i kopanie kobiet przez narodowców jest wyrazem okazywania przez nich niezadowolenia (jak uważa prokurator Magdalena Kołodziej)

- dzwonią do sędziów i pouczają jakie mają wydawać decyzje, zaś przełożonym sędziów udzielają jakże cennych (nieprzyswojonych póki co w sądownictwie) dobrych rad co do wszczęcia postępowań dyscyplinarnych (jak prokurator Rafał Teluk)

- wysyłają późnym wieczorem do podległych sobie prokuratorów sms-y z żądaniem zbierania informacji o sędziach, którzy chętnie lub niechętnie stosują areszt tymczasowy (jak prokurator Michał Kierski)

czy także tymi, co wysyłają do dziennikarza funkcjonariuszy ABW w charakterze listonoszy.

Prokuratorzy stojący za tymi decyzjami z pewnością jedynie chwilowo zbłądzili, zachowując jednakże cały czas niezachwianą i niczym nieskalaną apolityczność. 

 

 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • kpdwiejak

  bardzo ciekawy wpis, pozdrawiam;-)

 • judge2017

  Dziękuję i również pozdrawiam:)

 • Gość: [Tajny Agent] 193.107.85.*

  Wpis dobry, tylko w ostatnim przykładzie sa dwa błędy. Jeden oczywisty: p.o. Prokuratora Okręgowego w Gdańsku Kierski ma na imię Michał nie Rafał. Drugi mniej: SMSa wysłał na wyraźne telefoniczne żądanie Prokurator Apelacyjnej (a doniósł prasie o tym Prokurator mający ochotę na jego posadę, który oczywiście do SMSa się zastosował). Myślę, że pewnego dnia, w nieco innej Polsce będziemy mogli posłuchać nagrania z tej rozmowy jak i paru innych
  Pozdrawiam.
  P. S. No i nie przez przypadek moj wpis idzie poprzez Tora.

 • judge2017

  @Tajny agent
  Błąd w imieniu poprawiłem - dziękuję.
  Co do polecenia zbierania informacji sms...będąc z zewnątrz nie wie się wszystkiego. Ale samo wykonywanie takich poleceń świadczy źle o wykonawcy. Jeden wart drugiego. Gadamy przez komunikatory, komentujemy przez Tor...a przestępcami nie jesteśmy. Chore czasy i chore okoliczności. Pozdrawiam

 • judge2017

  @najlepszy katolik
  To jest blog poświęcony problemom świeckiego wymiaru sprawiedliwości. Proszę mieć to na uwadze zamieszczając komentarze

© Okiem sędziego
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci